محاسبه آنلاین تاریخ زایمان سزارین و طبیعی

برای محاسبه تاربخ زایمان اولین روز آخرین قاعدگی را از تقویم فرم زیر انتخاب کنید.

تاریخ تقریبی روز زایمان شما می باشد. تاریخ سزارین با تشخیص پزشک چند روز زودتر انجام می شود.

دیدگاه شما در مورد محاسبه تاریخ زایمان

captcha
{error}

تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی را انتخاب کنید سپس بر روی محاسبه کلیک کنید تا تاریخ روز زایمان محاسبه و نتیجه نمایش داده شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

نحوه محاسبه تاریخ زایمان طبیعی و سزارین

برای هر مادری که دوست دارد برنامه ریزی های خاص خود را داشته باشد مهم است بداند که در چه تاریخی زایمان می کند. برای محاسبه تاریخ زایمان شما 3 راه پیش رو خواهید داشت:

تشخیص تاریخ زایمان با سونوگرافی

به علت نامنظم بودن سیکل پریود، اختلالات هورمونی، تخمدان های پلی کیستیک، فراموشی زمان اولین روز آخرین قاعدگی، شیرده بودن مادر تشخیص زمان زایمان امکان پذیر نیست و باید در سه ماهه اول بارداری (چون دقت سونوگرافی در سه ماهه اول بارداری بیشتر از زمان های دیگر است) از سونوگرافی استفاده کرد. متخصص سونوگرافی با اندازه گیری طول سر تا باسن جنین، اندازه گیری قطر سر و قطر ساک بارداری به صورت تخمینی سن بارداری را محاسبه می کند.

 

تشخیص تاریخ زایمان با معاینه شکم

تشخیص تاریخ زایمان با معاینه شکمی نسبت به روش سونوگرافی و تاریخ آخرین عادت ماهانه خطای بیشتری دارد. در این روش با معاینه شکم و تعیین اندازه رحم سن بارداری مشخص می شود و امکان دارد چند قلو بودن، درشتی و کوچکی جنین، الیگوهیدرآمنیوس، پلی‌هیدرآمنیوس پزشک را دچار اشتباه کند به همین علت پزشکان از دو روش دیگر برای محاسبه تاریخ زایمان استفده می کنند.

 

محاسبه تاریخ زایمان طبیعی و سزارین با تاریخ آخرین عادت ماهانه

به علت اینکه این احتمال وجود دارد که اسپرم ها یک یا دو روز در لوله های رحم باقی بمانند تا با تخمک ها تماس داشته باشند و تخمک بارور و سلول تخم تشکیل شود، تعداد بسیار کمی از خانم های باردار تاریخ دقیق بارورشدن تخمک را می دانند. به همین علت هم از از تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی برای محاسبه تاریخ زایمان استفاده می شود که می تواند دو هفته زودتر یا دیرتر از تاریخ تعیین شده زایمان اتفاق بیافتد. اگر سیکل عادت ماهانه خانمی 28 روز باشد دو هفته بعد از اولین روز آخرین عادت ماهیانه تخمک بارور می شود. به همین علت هم هست که گفته می شود بازداری از تاریخ شروع آخرین عادت ماهانه بین 38 تا 40 هفته طول می کشد. اگر عادت ماهانه منظمی دارد این روش دقت بالاتری خواهد داشت در غیر این صورت نیاز به سونوگرافی خواهید داشت.

 

ابزار محاسبه آنلاین تاریخ زایمان خبریاب

خبریاب برای کامل شدن مجموعه ابزارهای خود دست به طراحی ابزار محاسبه تاریخ زایمان آنلاین زده است. در این ابزار شما لازم نیست کار خاصی انجام دهید فقط اولین روز از آخرین قاعدگی خود را در کادر وارد کنید. برای وارد کردن تاریخ وقتی که در کادر سفید رنگ کلیک می کنید یک تقویم در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با کلیک کردن روی تاریخ می توانید آن را در کادر وارد کنید. حالا دکمه محاسبه را کلیک کنید تا تاریخ تقریبی روز زایمان و تاریخ سزارین خود را مشاهده کنید.